Personal

Vi som jobbar på Film på Gotland

Film på Gotland har öppet måndagar till torsdagar kl 10.00 – 16.00.

Sandra Fröberg

TF verksamhetsledare/filmkonsulent 80%
Mobil: 070-788 78 27
sandra@filmpagotland.se

Ville Jegerhjelm

Projektledare Gotland Film Safari Fas 2, samt studio-/filmkommission/produktionsservice-ansvarig 50%
Mobil: 070-421 75 90
ville@kustateljen.se

Stina Gellerstedt

Teknikkoordinator och visningsansvarig 50%                                                               Mobil: 073-765 80 52                                                                                                         stina@filmpagotland.se

Ylva Liljeholm

Projektledare RIBS (Rolling Images in Business Start-ups) 80%.
Tjänstledig tom 2018 som samordnare för ungas filmskapande 50%.
Mobil:0704-47 70 03
ylva@filmpagotland.se

Paola Ciliberto

Tjänstledig 14 augusti 2017 – 31 augusti 2018 Verksamhetsledare/filmkonsulent 100%
Mobil: 0737-65 82 45
paola@filmpagotland.se

 

Även inom Region Gotland:
Pierre Wilén

Filmpedagog/Skolbio
Kulturskolan Gotland/Region Gotland
Mobil: 0739-051957
pierre.wilen@gotland.se

Kjell Malmros

Mediepedagog
Kulturskolan Gotland/Region Gotland
Telefon: 0704-47 79 89
kjell.malmros@gotland.se